Binance, Bu 2 Altcoin İçin Müjdeli Haberi Duyurdu!

Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, iki altcoin için yeni duyurular yaptı. Borsa, bir altcoin projesinin ağ güncellemesini destekleyeceğini belirtirken, diğerinde kalıcı vadeli işlem kontratlarını başlatacağını açıkladı. İşte detaylar…

Binance, TRU için kalıcı vadeli işlem kontratlarını başlatıyor

Öncelikle borsa, TruFi (TRU) için kalıcı vadeli işlemleri başlatacağını açıkladı. Binance’in duyurusuna göre USDS-M TRU kalıcı vadeli işlem kontratı yarın (7 Mart 2023), Türkiye saat ile 15:00’te başlayacak. Sözleşmenin 20 kata kadar kaldıraç seçeneği ile lansmanı yapılacak. TRUUSDT kalıcı vadeli işlem sözleşmesine dair daha fazla detay ise aşağıdaki tabloda belirtilmiş:

Borsa, her kalıcı vadeli işlem sözleşmesi açıklamasında yaptığı gibi; sözleşmenin tick boyutunu, maksimum kaldıraç oranını, başlangıç marjını zaman zaman ayarlayabileceğinin altını çizdi. Diğer yandan, “çoklu-varlık” modunun kullanımına işaret etti. Çoklu varlık modu, kullanıcıların TRUUSDT sözleşmesinin birden fazla marjin varlığı ile ticaret yapmasına olanak tanımakta. Örneğin, çok varlıklı modu etkinleştirildiğinde, kullanıcılar sözleşmeyle işlem yaparken BTC’yi marjin olarak kullanabilirler.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi TrueFi, likidite sağlayıcıları için yüksek bir getiri oranı ile faiz taşıyan havuzlar oluşturma amacı olan bir protokoldür. TrueFi, TrustTokens (TRU) kullanan faydalar ve ödül mekanizmalarını içerir ve katılımcıları istikrarlı, yüksek getirileri korumak için ödüllendirir. TRU, TrueFi protokolünün yerel tokenıdır. Coin, yazım sırasında yüzde 7.5’lik bir düşüş ile 0.12 dolardan el değiştiriyor.

Borsa, Arweave için ağ güncellemesini destekleyecek

Diğer yandan borsa, Arweave (AR) ağ yükseltmesini ve hard fork’u destekleyeceğini açıkladı. Arweave (AR) ağ yükseltmesi ve hard fork’u, 1.132.210 Arweave blok yüksekliğinde gerçekleşecek. Bu da yaklaşık olarak bugün (6 Mart 2023), Türkiye saati ile 17:00’ye denk geliyor. AR para yatırma ve çekme işlemleri de bugün, Türkiye saati ile 16:00’dan itibaren askıya alınmaya başlanacak. Ancak güncelleme saatinin yalnızca tahmini olduğunu belirtmekte fayda var.

Binance, borsa hesaplarında AR tutan tüm kullanıcılar için dahil olan tüm teknik gereksinimleri ele alacağının altını çizdi. Ayrıca bu Arweave (AR) ağ yükseltmesi ve hard fork, yeni tokenların yaratılmasına neden olmayacak türden bir gelişme. Borsa, güncellenen ağın “istikrarlı” olduğunu düşündükleri zaman AR için para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden açacaklarını belirtti.  Arweave, verilerin belirsiz depolanması için bir platform sunmayı amaçlayan merkezi olmayan bir depolama ağıdır. Kripto para birimi, yazım sırasında yüzde 3.35’lik bir düşüş ile 8.76 dolardan el değiştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir