Hidayet Türkoğlu: Larkin ve Wilbekin konusunda bir karara varılacaktır

DHA

Türkiye Federasyonu, Basketbol Ligi için sponsorluk anlaşması imzaladı.

Gerçekleştirilen imza töreninin ardından Başkanı Hidayet Türkoğlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Bütün takımlarımıza başarılı bir sezon geçirmelerini diliyorum”

Yeni sezonda bütün takımlara başarılar dileyen Türkoğlu, şu şekilde konuştu:

Kadın Süper Ligi ve alt liglerimizde sezon başladı. Yarın da Basketbol Süper Ligi başlıyor. Federasyon olarak her zaman takımlarımızın rekabetçi olması ve taraftarların keyif alacağı bir süreç bizleri mutlu edecektir. Bütün kulüplerimize başarılar dilemek istiyorum. Bütün takımlarımıza başarılı bir sezon geçirmelerini diliyorum. Umuyorum ki hem televizyonun başında hem de salonlara gelen basketbol severler, iyi bir yıl geçirir diye ümit ediyoruz.

“Umarım kupayı ülkemize getirirler”

Geçtiğiniz sezon EuroLeague Kadınlar’da şampiyon olan ve bugün Fransız ekibi LDLC ASVEL ile Kadınlar Süper Kupa maçına çıkacak olan Fenerbahçe’ye başarılar dileyen Başkan Türkoğlu, şunları dedi:

Geçen sene Fenerbahçe, Avrupa’nın en iyi kupasını ülkemize getirdi. Geçen sene iki Türk takımı, EuroLeague Kadınlar’da final oynadı. Kupanın ülkemize gelmesi, kadın basketbol anlamında da en iyiler arasında olduğumuzu gösteriyor. Bugünkü maçta bizi en iyi şekilde temsil edeceklerinden şüphemiz yok. Kendilerine sonsuz başarılar diliyorum. Umarım kupayı ülkemize getirirler.

“Sonuca ulaşmadığı için konuşma yapmamızın doğru olmadığını düşünüyoruz”

TBF Disiplin Kurulu’nun 5’er maç ceza verdiği Shane Larkin ve Scottie Wilbekin ile ilgili nihai kararın önümüzdeki günlerde açıklanabileceğini belirten Türkoğlu, sözlerini şöyle noktaladı:

Bu süreç henüz hukuksal anlamda bir sonuca ulaşmadığı için konuşma yapmamızın doğru olmadığını düşünüyoruz. İnanıyorum ki bugünlerde bir karara varılacaktır. Ondan sonra da süreçle ilgili gerekli açıklamayı ya ben ya da federasyondan birisi yapacaktır.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x