Kalbi 19, kendisi 46 yaşında

Isparta’da yaşayan 46 yaşındaki Tevfik Serdar Demirtürk, 2005’te geçirdiği kalp krizi sonrasında bypass oldu. 2011’de geçirdiği kalp spazmı sonrası ise kalp yetmezliği teşhisi konulan Demirtürk, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü’nde kalp nakil sırasına girdi.

Organ bulunması üzerine 6 kez hastaneye çağrılan Demirtürk’e, doku uyumsuzluğu nedeniyle nakil yapılamadı.

Geçen yıl 7 Aralık sabahı ise Akdeniz Üniversitesi Kalp Koordinatörlüğü’nden gelen telefonla Antalya’ya varan Tevfik Serdar Demirtürk’e, beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki kızın kalbi uyumlu çıktı.

AÜ Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Bayezid ve ekibi tarafından kalp nakli yapılan Demirtürk, sağlığına kavuştu.

“HERKES BAĞIŞ YAPSIN”

Demirtürk, “Beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki gencin ailesine teşekkür ediyorum. Bana ve çocuklarıma umut oldu. Kalp nakli beklediğim sürede çok zor günler geçirdim. Çok yavaş hareket ediyordum. Koşamıyor, hızlı hareket edemiyordum. Merdiven çıkmakta zorluk çekiyordum. İnşallah bundan sonra daha iyi olacak. Eşim ile de konuştuk, organlarımızı bağışlayacağız. Herkesin de bağışlamasını istiyorum. Çünkü bir organ birçok kişiye umut olabiliyor. Herkes bağış yapsın” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x