UBS, Fist Boston anlaşmasını bitirmek üzere Michael Klein ile müzakerelere başlıyor

Investing.com – Financial Times’ın Çarşamba günü konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberine göre UBS Group AG (SIX:UBSG); Wall Street’te iş yapan Michael Klein‘ın, Credit Suisse Group (NYSE:CS) AG’nin (SIX:CSGN) yatırım bankacılığı bölümünün büyük bir kısmının kontrolünü ele geçirmesini sağlayacak bir anlaşmayı iptal etmek üzere müzakerelere başlayacak.

Gazeteye göre UBS yöneticileri, Credit Suisse tarafından Klein’a sunulan şartların çok cömert olduğuna inanıyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında üzerinde anlaşmaya varılan birleşme, Klein’ın butik danışmanlık firmasını Credit Suisse’in danışmanlık ve sermaye piyasaları bölümü ile birleştirecekti. Bu iş daha sonra bölünecek ve Klein’ın azınlık hissesine sahip olacağı yeniden canlandırılmış First Boston adı altında listelenecekti.

UBS’ye yakın kişiler FT’ye, İsviçreli düzenleyiciler tarafından Credit Suisse’i 3,25 milyar dolara satın almaya zorlanan UBS’nin, Klein ile yapılan anlaşmayı mümkün olan en ucuz şekilde feshetmenin bir yolunu bulmak için bir hukuk ekibi görevlendirdiğini söyledi. UBS özellikle, anlaşmanın çökmesi halinde Klein’a ödenmesi gereken ücreti sıfırlamak ya da azaltmak istiyor.

FT’nin aktardığına göre Klein’a yakın bir kişi, Credit Suisse operasyonlarının, daha büyük rakibi UBS’e katılacak olması nedeniyle First Boston anlaşmasının başlangıçta planlandığı gibi ilerleyebileceğinden “ciddi şekilde şüphe duyduklarını” söyledi.

Yazar: Scott Kanowsky

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir