2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) nerede olacak? Avrupa Şampiyonası ne zaman?

2024 Avrupa Şampiyonası nerede olacak? Avrupa Şampiyonası ne zaman? soruları futbolseverlerin gündeminde yer alıyor. Futbolseverlerin sıkı sıkıya takip ettiği 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası hakkında merak edilenler arama motorlarında 2024 Avrupa Şampiyonası nerede olacak? Avrupa Şampiyonası ne zaman? soruları ile araştırılıyor. Detaylar haberimizde yer alıyor.

2024 AVRUPA ŞAMPİYONASI NEREDE OLACAK?

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası, UEFA tarafından düzenlenecek 17. Avrupa Futbol Şampiyonası olacaktır. 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı düzenlemek isteyen federasyonların bu niyetlerini resmî olarak açıklamaları gereken 3 Mart 2017’den beş gün sonra UEFA, yalnızca Almanya ve Türkiye’nin turnuvayı düzenlemeye ilişkin niyetlerini sunduğunu duyurdu.

Ev sahibi ülke 27 Eylül 2018’de İsviçre’nin Nyon kentinde seçildi.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası

UEFA İcra Komitesi, ev sahibini belirlemek için yalnızca basit çoğunlukla ve gizli bir oylamayla oy verdi. Beraberlik durumunda UEFA Başkanı oy kullanarak kazananı belirleyecekti. İcra Komitesinin yirmi üyesinden ikisinin oy kullanma hakkına sahip olmaması ve bir üyenin gelmemesi nedeniyle toplam on yedi üyenin oy kullanma hakkı vardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x