İddia: Erbakan, dünkü görüşmede seçimlerde AKP’yi desteklemek karşılığında Erdoğan’dan bir büyükşehir istedi

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan‘ın, yerel seçimde AKP’ye destek vermek için kendilerine büyükşehirlerden birinin verilmesini istediği öne sürüldü.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Meclis’te iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdikten bir gün sonra dün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebiyle gerçekleşen görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Erbakan, görüşmeyle ilgili “Seçimle ilgili birtakım konular müzakere edildi ancak şu aşamada bu kadarıyla iktifa etmek daha uygun olur. Bizim de teşkilatımızla, yetkili kurullarımızla değerlendirmeler, istişareler yapmamız gerekir” açıklamasını yaptı.

TIKLAYIN – “Dostun iyisi acı söyler” diyen Erbakan, Erdoğan ile görüştü: “Seçimle ilgili konular müzakere edildi, bu kadarı yeterli”

Erbakan, Bursa ve Malatya’yı işaret etti

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İstanbul, Ankara ve İzmir için destek istediği ancak Erbakan’ın bu destek için bir şart sunduğu iddia edildi.

NTV’nin haberine göre Erbakan’ın, AKP’nin kendilerine büyükşehirlerden birinde destek verilmesi halinde konuyu parti yönetimine aktaracağını söylediği öne sürüldü. Buna göre Erbakan Erdoğan’a Bursa ve Malatya gibi oy potansiyeli yüksek illeri işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x