İktidarı eleştirmişti: Erdoğan, Erbakan ile seçimi konuştu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’la görüştü.

İletişim Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı AK Parti Genel Merkezi’nde kabul etti” ifadelerine yer verildi. .

AK Parti Genel Merkezi’nde saat 17.00’de başlayan görüşmeye ilişkin talebin Erdoğan’dan geldiği öğrenildi.

Erbakan’ı, kabulün gerçekleyeceği AK Parti Genel Merkezi’ne gelişinde AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin karşıladı. Basına kapalı gerçekleşen kabul yaklaşık bir saat sürdü.

Fatih Erbakan, görüşmenin ardından parti genel merkezinden ayrılırken yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi. Kabulde, Gazze’deki gelişmeler ve Türkiye gündemiyle ilgili konuların görüşüldüğünü aktaran Erbakan, yaklaşan seçimlerle ilgili çeşitli fikir alışverişi gerçekleştirdiklerini kaydetti.

‘SEÇİMLE İLGİLİ BİR TAKIM KONULAR MÜZAKERE EDİLDİ’

“Ankara ve İstanbul’da bir ittifak olabileceğini söylemiştiniz. Bu görüşmede bu değerlendirildi mi?” sorusuna Erbakan, “Seçimle ilgili birtakım konular müzakere edildi ancak şu aşamada bu kadarıyla iktifa etmek daha uygun olur. Bizim de teşkilatımızla, yetkili kurullarımızla değerlendirmeler, istişareler yapmamız gerekir” yanıtını verdi.

Erbakan, vakti geldiğinde, gerekli görüldüğünde daha ayrıntılı bir açıklama yapılacağını ifade etti.

“Yakın zamanda bir görüşme planlanıyor mu?” sorusu üzerine Erbakan, planlanmış bir görüşmenin olmadığını söyledi.

İKTİDARI ELEŞTİRMİŞTİ

Erbakan, dün Meçlis’te yaptığı açıklamada asgari ücrete yapılacak zammın oranının yüzde 36 olması gerektiğini söylemişti. Erbakan, 2024 bütçesini ve hükümetin ekonomi politikalarını eleştirerek “Astronomik ölçüde attırılan ÖTV ve KDV ile ek MTV’ye ve zamlara karşın bütçe açık veriyor. Hükümet kamuyu borçla idare ediyor. Bu gidişatın fren tutmayacağı ortadadır. Bu düzen faiz lobisini besliyor, milyonlarca vatandaşı eziyor” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x