Binance, Coinbase, Solana ve Bu 5 Altcoin’de Sıcak Gelişmeler Var!

Binance, 19 Ocak’ta bazı spot alım satım paritelerinde ayarlama yapacak. Coinbase, Yellow Card’ın ödeme sistemini entegre edeceğini duyurdu. LD Capital, Solana ekosistem projelerine yatırım yapmak için fon kurduğunu açıkladı. Ve daha fazlası!

Binance, Coinbase, Solana ve bu 5 altcoin’den haberler var…

LD Capital, Solana ekosistem projesi yatırım fonu kurdu

LD Capital, Solana ekosistem projelerine yatırım yapmaya odaklanan Solana Ekosistem Fonu’nun kurulduğunu duyurdu. Fon, Solana ekosisteminin gelişimine derinlemesine katılmayı, yenilikçi projeleri ve ekipleri desteklemeyi amaçlıyor. Ayrıca, on veya daha fazla Solana ekosistem projesinin gelişimini hızlandıracak. Böylece, daha fazla portföyün inşaat için Solana’ya geçmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Şu anda LD Capital tarafından yatırım yapılan Solana ekosistemi projeleri şunlar:

  1. Render Network (RNDR): Dağıtılmış işleme için merkezi olmayan bir ağ kullanan bir protokol.
  2. Star Atlas (ATLAS): Solana genel zinciri üzerinde çalışan bir oyun metaverse.
  3. OpenOcean (OOE): ETH, Layer2, Solana, BSC, ONT ve TRON üzerindeki ana akım DEX ekosistemlerini bir araya getiren ilk çapraz zincir toplama protokolü.
  4. DivvySolana: Solana ekosistemi için bir bahis protokolü.
  5. Larix (LARIX): Solana ekosistemi için bir borç verme protokolü.

Celsius, borcunu PayPal ve Coinbase aracılığıyla ödeyecek

New York Güney Bölgesi’nde açılan iflas mahkemesi belgelerine göre, Celsius borç geri ödemelerini ABD’de ikamet eden alacaklılara PayPal aracılığıyla, ABD dışındaki alacaklılara ise Coinbase aracılığıyla yapacak. Özel koşullar nedeniyle kripto para cinsinden ödeme almak mümkün değilse, ABD doları cinsinden ödeme yapacak. Plan 31 Ocak’ta yürürlüğe girecek. Ayrıca Celsius, geri ödemeleri mümkün olan en kısa sürede yapacak.

THENA, 1.000 dolar token ödüllü etkinliğe katıldı

THENA, OPBNB Yeni Yıl Kutlama etkinliğine katıldığını duyurdu. Bu etkinliğe katılmak için kullanıcıların şu adımları takip etmesi gerekiyor: ilk olarak, resmi web sitesinde cüzdanlarını bağlayın; daha sonra, opBNB’deki THE / BNB likidite havuzunda stake yapın; son olarak, 1000 dolara kadar token ödülü kazanma şansı için daha fazla adımı tamamlayın.

THENA, BNBChain ve opBNB üzerinde topluluk odaklı bir likidite merkezi. OPBNB Yeni Yıl Kutlama etkinliğine katılan diğer projeler arasında PancakeSwap, Polyhedra Network, Trust Wallet ve RhinoFi yer alıyor. Toplam ödül havuzu 450.000 doların üzerinde. Ayrıca, etkinlikte şu anda 140.000’den fazla katılımcı var.

Binance, spot işlem paritelerinde ayarlama yapacak

Binance, 19 Ocak 2024’te saat 15:00’ten önce bazı spot alım satım pariteleri için minimum fiyat hassasiyetini (yani minimum birim fiyat değişikliğini) ayarlayacak. Borsa bunu piyasa likiditesini ve alım satım deneyimini iyileştirmek amacıyla yapıyor. Ayarlama dönemi boyunca, spot ticaret ve işlemler etkilenmeyecek.

Binance, API’yi eşzamanlı olarak güncelleyeceğini belirtti. Ayrıca, API kullanıcıları GET /api/v3/exchangeInfo aracılığıyla en son fiyat hassasiyetini görüntüleyebilecek. Bu arada Binance, mevcut spot emirlerin bundan etkilenmeyeceğini kaydetti. Fiyat hassasiyeti güncellendikten sonra sistem, eşleştirme sistemindeki orijinal hassasiyeti temel alarak emirleri eşleştirmeye devam edecek.

Memeland, kullanıcılara FARMING ödülleri dağıtacağını duyurdu

Memeland yakında FARMING ödüllerini kullanıcılara dağıtacağını açıkladı. Yetkili, madencilik sürecine katılan 4 milyondan fazla hesap nedeniyle, gerçek destekçileri ödüllendirmek ve adaleti sağlamak için robotları ve şüpheli faaliyetleri dışlamak için bazı önlemler alınması gerektiğini belirtti:

  • MEME Kanıtı: Kullanıcıların, ödül dağıtımı tamamlanana kadar cüzdanlarında en az 69 MEME olması gerekiyor.
  • İnsan Kanıtı: Kullanıcılar iki CAPTCHA testini (reCAPTCHA ve hCaptcha) geçmesi lazım.
  • Gerekirse, Memeland ayrıca on-chain verileri, IP adreslerini vb. analiz edecek.
  • Memeland, madencilik ödülleri için uygun cüzdanlar üzerinde nihai karar verme yetkisini saklı tuttuğunu belirtti.

Optimism, Canyon yükseltmesini tamamladı

Ethereum üzerindeki katman-2 platformu Optimism, Canyon yükseltmesinin main-net’e dağıtıldığını duyurdu. Bu haberin yanı sıra, OP tokenlerinin dağıtımı yoluyla Optimism ekosistemindeki “kamu yararına” girişimleri destekleyen bir finansman programı olan RetroPGF Round 3’ün sonuçları da açıklandı. Bununla birlikte, tokenlerin tahsisi ve yararlanıcıların listesi kripto topluluğu içinde tartışmalara yol açtı.

Circle Internet Financial Gizli S-1 başvurusu ilerliyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Yaygın olarak kullanılan USDC stablecoin’in ihraççısı Circle Internet Financial, ilk halka arz (IPO) için gizlice başvuruda bulundu. Duyuru, dijital varlıkların ana akım finansal ortamdaki artan etkisinin ve kabulünün bir kanıtı olarak geliyor. Circle’ın yaptığı açıklamaya göre şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gizli bir taslak S-1 belgesi sundu. Şimdilik gizli tutulan dosyalama, hisselerin ilk kez halka arz edilmesine yönelik stratejik bir adım.

Coinbase, Yellow Card ile ortaklık kurdu

Coinbase, Yellow Card’ın ödeme raylarını entegre ediyor. Böylece, Afrika’daki Coinbase müşterilerinin USD Coin de dahil olmak üzere fiat ve kripto arasında daha kolay geçiş yapmasını sağlayacak. Coinbase, bu sayede ürünlerine erişimi 20 yeni Afrika ülkesine genişletecek. Coinbase, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Yeni ortaklığımız […] milyonlarca kullanıcıya hem Coinbase hem de Yellow Card ürünleri aracılığıyla USDC’ye ve merkezi olmayan, açık L2 Tabanımızda hızlı, güvenilir, daha ucuz işlemlere erişim sağlayarak paranın geleceğini müjdelemeye yardımcı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x